Helsingin viestinnän yhteystiedot

Palvelemme kaikissa Fennovoimaa ja ydinvoimaa koskevissa asioissa.

Ota yhteyttä: viestinta@fennovoima.fi


Heli Nikula
Viestintäpäällikkö
HR-viestintä, media

@nikulhel
p. 020 757 8429
heli.nikula@fennovoima.fi

Tiina Rytky
Tiedottaja
some, verkkoviestintä, media

@TiinaRytky
p. 020 757 8504
tiina.rytky@fennovoima.fi


Anna Tainio
Tiedottaja
yhteiskuntavastuu, ympäristö, media

@anna_tainio
p. 020 757 8416
anna.tainio@fennovoima.fi

Niina Merikoski
Tiedottaja
sisäinen viestintä, media

@NiinaMerikoski
p. 020 757 8599
niina.merikoski@fennovoima.fi


Hanna Vanhatalo
Sidosryhmäpäällikkö
Rosatom-viestintä, kansainvälinen viestintä, yhteiskuntasuhteet, media

@HannaVanhatal
p. 020 757 8610
hanna.vanhatalo@fennovoima.fi

Jussi Vuoti
Viestintäkoordinaattori
sisäinen viestintä, mediaseuranta


@JussiVuoti
p. 207578667
jussi.vuoti@fennovoima.fi


Maira Kettunen
Viestintäjohtaja
media, yhteiskuntasuhteet

@maira_kettunen
p. 020 757 9213
maira.kettunen@fennovoima.fi