Helsingin viestinnän yhteystiedot

Palvelemme kaikissa Fennovoimaa ja ydinvoimaa koskevissa asioissa.

Ota yhteyttä: viestinta@fennovoima.fi


Heli Nikula
Viestintäpäällikkö
HR-viestintä, media

@nikulhel
p. 020 757 8429
heli.nikula@fennovoima.fi

Tiina Rytky
Viestintäpäällikkö
Ulkoiset viestintäkanavat, some, kv-asiat, media

@TiinaRytky
p. 020 757 8504
tiina.rytky@fennovoima.fi


Anna Tainio
Tiedottaja
yhteiskuntavastuu, ympäristö, media

@anna_tainio
p. 020 757 8416
anna.tainio@fennovoima.fi

Niina Merikoski
Tiedottaja
sisäinen viestintä, media

@NiinaMerikoski
p. 020 757 8599
niina.merikoski@fennovoima.fi


Maira Kettunen
Viestintäjohtaja
media, yhteiskuntasuhteet

@maira_kettunen
p. 020 757 9213
maira.kettunen@fennovoima.fi

Jussi Vuoti
Viestintäkoordinaattori
sisäinen viestintä, mediaseuranta

@JussiVuoti
p. 020 757 8667
jussi.vuoti@fennovoima.fi